O nás

Dovolte, abychom Vám představili nově vznikající sociální službu Centrum denních služeb Čtyřlístek, z.ú. v Lubech u Chebu.

Centrum bude poskytovat sociální službu ambulantní a pobytovou (odlehčovací) dle zákona 108/2006 Sb., o sociálních službách se zaměřením na cílovou skupinu dětí  a osob s poruchou autistického spektra (PAS) a osoby se zdravotním postižením   od 3 let do neomezeného věku.

Odlehčovací služby – jejich cílem jsou ambulantní, terénní nebo pobytové služby poskytované osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení, o které je jinak pečováno
v jejich přirozeném sociálním prostředí; cílem služby je umožnit pečující fyzické osobě nezbytný odpočinek.


Kdo jsme a proč to děláme… 🍀

Centrum denních služeb Čtyřlístek založili v roce 2020 manželé Lucie a Jakub Bartakovicsovi z Lubů u Chebu. Lucie celý svůj život zasvětila jako obětavá zdravotní sestra nemocným a mentálně postiženým lidem. Jejím snem bylo pomáhat dětem a dospělým, kteří neměli v životě štěstí ve zdraví, a proto neváhala a spolu s manželem založili společnost Centrum denních služeb Čtyřlístek.

Péče o tyto děti a dospělé je obvykle velmi náročná. Je důležité, aby si rodiče dětí mohli odpočinout, a proto bude Centrum denních služeb Čtyřlístek nabízet též tzv. Odlehčovací službu. Fyzický a hlavně psychický odpočinek je velice důležitý  pro nabrání nových sil a energie, kterou rodiče vkládají do péče o svoje hendikepované děti.